Kas žmogų daro žmogumi? Remiantis V. Goldingo „Musių valdovas“.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Kada žmogus nustoja būti žmogumi?

Trumpas aprašymas:

Žmogui neužtenka vien egzistuoti, kad pasirodytų jo žmogiškumas. Žmogiškumas, vis tik, yra kur kas gilesnis bruožas, kuris privalo remtis atitinkamu elgesiu ar jo principais. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis Viljamo Goldingo romanu „Musių valdovas“, argumentuotai yra atsakoma į klausimą – kas žmogų daro žmogumi?

Ilgas aprašymas:

Viljamas Goldingas – tai garsus XX a. anglų romanistas, kurio esminis kūrybos įkvėpimo šaltinis – tai patirtys Antrajame pasauliniame kare, kada Viljamui Goldingui teko tarnauti Britų karo laivyne, Nepaisant nemalonių patirčių Antrojo pasaulinio karo įvykių sukūryje, Viljamo Goldingo sugebėjimas remiantis savo patirtimis kurti, atnešė rašytojui ypatingą šlovę. Ne veltui Viljamas Goldingas 1983 m. buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija. Vienas iš Viljamo Goldingo geriausiai žinomų kūrinių – tai romanas, pavadinimu „Musių valdovas“. Šis kūrinys taip pat yra susijęs su karu, kadangi romane yra pasakojama istorija, kaip nežinomo karo metu lėktuvas, kuriame skrido anglų berniukų grupė, katastrofos metu nukrenta į negyvenamą salą. Joje maži vaikai yra priversti išgyventi sudėtingomis sąlygomis. Tačiau net ir atrasdami būdus kaip išgyventi, vaikai pamiršta žmogiškumą. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje analizuojamas klausimas – kas iš tiesų žmogų daro žmogumi? Kaip žmogiškumą puoselėti savyje ir jį išlaikyti? Į šiuos klausimus atsakoma remiantis minėtu Viljamo Goldingo romanu „Musių valdovas“.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kas žmogų daro žmogumi? Remiantis V. Goldingo „Musių valdovas“.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai