Kenčiančio ir nelaimingo žmogaus vaizdavimas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Kenčiančio žmogaus vaizdavimas literatūroje. Nelaimingo žmogaus vaizdavimas literatūroje. Nelamingas žmogus kalbėjimas. Kenčiantis žmogus kalbėjimas.

Trumpas aprašymas:

Šioje kalboje yra analizuojama kančios ir nelaimingumo tema lietuvių literatūroje. Dažniausiai literatūros intencija yra ne tik pavaizduoti kenčiantį žmogų, bet ir bandyti paaiškinti, kas tą kančią sukelia. Taip pat suteikia galimą atsakymą, kaip kančią galima įveikti. Būtent į šiuos su klausimus bandoma atsakyti tekste, nagrinėjant XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus vidurio lietuvių rašytojų kūrinius. Neapeinamas ir klausimas, kaip būtent žmogaus kančią vaizduoja literatūra.

Ilgas aprašymas:

Kančia ir nelaimė – tai negatyvūs gyvenimo aspektai, su kuriais, akivaizdu, jog netrokšta susidurti nei vienas. Juk kančią ir nelaimę jaučiantis žmogus yra bejėgis. Negatyvumas grobia jo laimę ir džiaugsmą. Todėl kenčiantis ir nelaimingas žmogus dažnai yra įsivaizduojamas, kaip tragiškas ir dramatiškas žmogus, savo gyvenime neturintis jokių prošvaisčių. Toks žmogus – egzistencinės krizės auka. Tokių kenčiančių ir nelaimingų žmonių neretai nei vienas nesugeba užjausti ir suprasti, todėl visiems atrodo, kad kenčiantys ir nelaimingi žmonės yra pasmerkti, taip pat kaip ir jų likimas. Nepaisant visko, kenčiančių ir nelaimingų žmonių charakteristikos yra labai spalvingos bei netgi įdomios. Todėl kenčiantys ir nelaimingi žmonės labai dažnai pasirenkami aprašyti bei detaliai atvaizduoti įvairiuose literatūriniuose kūriniuose. Juose neretai kančias ir nelaimę patiriantys herojai būna pagrindiniai veikėjai. Kadangi kančia ir nelaimės neretai dažnos lietuvio gyvenime, todėl lietuvių literatūroje galima rasti nemažai kūrinių, kuriuose ir pastebimi tokie kenčiantys ir nelaimingi individai. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis tokiais kūriniais, aptariama, kaip atvaizduojamas kenčiantis ir nelaimingas žmogus lietuvių literatūroje, detaliau aptariama, kokie charakteristikos bruožai jam priklauso.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kenčiančio ir nelaimingo žmogaus vaizdavimas lietuvių literatūroje.
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai