Kito gyvybė yra šventa. Atimti ją – tai pasmerkti save sąžinės teismui.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Aprašymas:

Seneka yra teigęs, kad „Anas patenkintas paleistuvyste, kurios siekti kurstė pergalės sunkumas. Šitas patenkintas apgaule: tik nusivylęs sėkme, jis nusivils kalte. Visa tai atsitinka dėl blogų įpročių. Antra vertus, žinok, jog ir labiausiai į blogį linkusiose sielose išlieka gėrio supratimas: jos suvokia niekšybę, tiktai nepaiso jos. Todėl visi nutyli nuodėmes, net viskam klostantis sėkmingai, naudojasi jų vaisiais, o jas pačias slepia. Tik gryna sąžinė nori būti priekyje visų matoma, pašlemėkai net patamsyje nuogastauja“. Kai kada žmogus atlieka labai didelį nusikaltimą – atima žmogaus gyvybę. Kiekvienas žmogus turi teisę gyventi, todėl kiti žmonės negali atimti šios teisės iš žmogaus bet kokiu atveju. Kai žmogus atima kito žmogaus gyvybę, tada jis susiduria su sąžinės graužatimi ir kaltės jausmu. Sąžinė – tai žmogaus vidinis balsas, kuris jam pasako, kas yra dora, o kas – ne. Tačiau visi žmonės yra skirtingi, todėl jų sąžinė, gėrio ir blogio suvokimas irgi skiriasi. Vis dėlto, kito gyvybė yra šventa, o jeigu žmogus to nepaiso ir atima žmogaus gyvybę, tokiu atveju jis pats save pasmerkia sąžinės teismui. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas sąžinės teismas Jono Biliūno ir Jurgio Savickio kūryboje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kito gyvybė yra šventa. Atimti ją – tai pasmerkti save sąžinės teismui.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai