Kokias gyvenimo vertybes teigia Homero poema „Odisėja“? Kalbėjimas apie Homero „Odisėja“ gyvenimo vertybes.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Odisėjas yra vienas žinomiausių Antikinės literatūros herojų, kurio gyvenimo peripetijos yra tarsi pamoka kiekvienam. Nebūtinai istorinė, tačiau vertybinė. Šiuo atveju labai svarbu pabrėžti „Odisėjoje“ iškeliamas vertybes ir jų prasmę. Tad šioje kalboje analizuojamos svarbiausios kūrinyje pateikiamos vertybės.

Ilgas aprašymas:

Vertybės – tai žmogaus gyvenimo pamatas. Žmogaus gyvenimas yra tiesiog neįsivaizduojamas be vertybių, kadangi jeigu jų žmogus neturėtų, tikėtina, kad gyventų labai sudėtingą gyvenimą. Todėl kiekvienas žmogus stengiasi kuo daugiau sužinoti apie gyvenimo vertybes, taip sykiu suvokiant, kaip jas būtų galima pritaikyti tinkamai bei apskritai suprasti jų vertę. Tad tokiu atveju žmonės skaito literatūrinius kūrinius ir semiasi išminties apie vertybių teikiamą naudą. Vienas tokių kūrinių, kuriame gana detaliai išreiškiamos esminės gyvenimo vertybės – tai garsaus senovės graikų bei Europos poeto Homero epinė poema, pavadinimu „Odisėja“. Šiame Antikos kūrinyje, kuris laikomas vienu žymiausių visų laikų kūriniu, atsiskleidžia Trojos karo didvyrio Odisėjo gyvenimo drama, bandant po Trojos karo grįžti į gimtuosius namus. Per dešimties metų trukmės kelionės namo aprašymą, yra atskleidžiami ne tik įvairiausi Odisėjo nuotykiai, tačiau ir svarbiausios jo gyvenimo vertybės, kurias galima suvokti labai plačiai iš jų pateikčių kūrinyje. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje yra pasakojama, kokias gyvenimo vertybes aprašo bei pateikia Homeras savo epinėje poemoje „Odisėja“, sykiu aptariant, kuo išskiriamos gyvenimo vertybės kūrinyje yra reikšmingos žmogui.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kokias gyvenimo vertybes teigia Homero poema „Odisėja“? Kalbėjimas apie Homero „Odisėja“ gyvenimo vertybes.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai