Kokios vertybės akcentuojamos skirtingų laikotarpių literatūroje?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Skirtingi laikotarpiai – skirtingos vertybės. Šia idėja remiamasi šioje kalboje, tad analizuojama skirtingų laikotarpių literatūra. Pabrėžiama kiekviena svarbi vertybė, remiantis svariais argumentais. Išanalizavus šias vertybes aptariama jų visų prasmė ir reikšmė žmogaus gyvenime.

Ilgas aprašymas:

Nuo pat seniausių laikų buvo parašyta begalė kūrinių. Tikriausiai tikslaus skaičiaus, kiek yra literatūros kūrinių, nebūtų galima pasakyti. Ką bekalbėti apie literatūrinių kūrinių turinio ir pateikiamų idėjų įvairovę. Panašiai galima kalbėti ir apie literatūriniuose kūriniuose pateikiamas vertybes. Kiekviename amžiuje vertybių prioretizavimas vis kito. Pavyzdžiui, Antikos laikais esminės vertybės buvo narsa, drąsa, ryžtas, o XVI a. buvo svarbi tėvynės meilės vertybė. Taip vyko su daugeliu skirtingų laikotarpių ir jų literatūra. Tai lėmė žmonių gyvenimo kismas, įvairios istorinės patirtys, suvokimai, visuomenės gyvenimo tendencijos ir kt. Taigi skirtingų laikotarpių literatūroje, kaip tų laikotarpių dokumentacijoje arba kitaip tariant – liudijime – buvo fiksuojamos ir akcentuojamos tos vertybės bei tai, kaip jos veikė kiekvieno individo gyvenimą. Akcentuoti tai reikėjo dėl vėlesnių kartų suvokimo ir tobulėjimo žiniose apie ne tik tuo metu esantį, bet ir buvusį pasaulį. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis skirtingų laikotarpių literatūros kūriniais, plačiau aptariama, kokias vertybes buvo renkamasi akcentuoti bei prioretizuoti literatūrinio kūrinio parašymo metu.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kokios vertybės akcentuojamos skirtingų laikotarpių literatūroje?
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai