Koks žmogus vaizduojamas skirtingų epochų literatūroje?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Kaip žmogus vaizduojamas lietuviu literatūroje?

Trumpas aprašymas:

Skirtingomis epochomis reiškėsi vis kitokios vertybės ir idealai, kurie formavo žmogų ir jo asmenybę. Tai gana veikė ir visą visuomenės gyvenimą bei moralinių vertybių laikymąsi ar panašius veiksnius. Svarbu paminėti, kad tokia žmonių kaita dažnai atvaizduojama ir tų pačių skirtingų epochų literatūroje. Taigi šioje kalboje remiantis žymiausiais lietuvių literatūros kūriniais, kurie buvo parašyti skirtingomis epochomis, kalbama apie tai, koks žmogus buvo vaizduojamas juose.

Ilgas aprašymas:

Žmogus – tai savitų savybių turintis individas. Todėl kiekvieno žmogaus gyvenimas ir charakteristika yra skirtingi. Retai kada galima atrasti identiškus žmones. Juos nebent supanašinti galima per bendrą požiūrį, patirtis ir palaikomas tendencijas. Visą tokį supanašinimo procesą dažniausiai lemia epochos, kuriose tie žmonės gyvena bei tai, ką tų epochų metu žmonės patiria, mato bei suvokia. Taigi kiekvienos skirtingos epochos žmonės turėjo savitų bruožų. Visa tai leido aprašyti tuos žmones, kaip būtent to laikmečio žmones, kada buvo rašomi literatūriniai kūriniai. Taigi dažniausiai skaitydami įvairius literatūros kūrinius, parašytus skirtingomis epochomis ir laikmečiais, galime iš arčiau pažvelgti į aprašomų epochų žmones, jų gyvenseną, charakteristiką, suprasti, ką galėjo jausti ir patirti tie žmonės. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariami skirtingų epochų žmonės, vaizduojami tų epochų literatūroje. Argumentuotai aptariama, kokie žmonės skirtingose epochose buvo, kokia charakteristika pasižymėjo bei kuo buvo ypatingi, palyginti su šių dienų epochos žmonėmis, kurie esame mes – tie, kurie skaito tuos kūrinius ir susipažįsta su praeities žmonėmis.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Koks žmogus vaizduojamas skirtingų epochų literatūroje?
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai