Kreontas ir Haimonas: dramatiškas tėvo ir sūnaus konfliktas


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Tėvo ir sūnaus (Kreonto ir Haimono) pokalbis – dinamiška žodžių dvikova.

Aprašymas:

Kreontas ir Haimonas – tai du vieni iš pagrindinių veikėjų garsaus Antikos tragiko, Atėnų piliečio Sofoklio tragedijoje „Antigonė“. Šiame kūrinyje, kaip kad ir dažnai aptariama, nėra svarbi vien tik drąsios bei ryžtingos moters Antigonės istorija, kuri kovojo už savo šeimos garbę. Šioje tragedijoje matoma kur kas daugiau painių ir dramatiškų įvykių na ir vienas jų – tai būtent neseniai karaliumi tapusio Kreonto bei jo sūnaus Haimono, įsimylėjusio Antigonę, konfliktas. Tad tragedijoje Kreontas konfliktuoja ne vien su Antigone, tačiau ir su savo mylimu bei brangiu sūnumi. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis tragiko Sofoklio tragedija „Antigonė“ ir jos siužetu, argumentuotai pasakojama, kas per konfliktas vyko tarp Kreonto ir Haimono bei kokių dramatiškų pasekmių šis sudėtingas ir žiaurus konfliktas turėjo. Tokiu būdu geriau susipažindinama su Sofoklio kūrinio veikėjais, jų charakteristikomis ir kitais svarbiais bruožais, kurių visumoje Sofoklio kūrinys „Antigonė“ ir iškyla kaip tragedija, o ne kokio nors kito žanro kūrinys.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kreontas ir Haimonas: dramatiškas tėvo ir sūnaus konfliktas
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai