Krikščioniškoji etika Lietuvos Literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Krikščionybė yra daugeliui artima ir suprantama, tačiau Lietuvos literatūroje yra dažnai kalbama ir apie krikščioniškąją etiką. Tačiau kas yra toji krikščioniškoji etika? Pasitelkus turimus šaltinius, tenka susidurti su daugeliu atsakymų į šį kai kam lengvą, tačiau kai kam ir visai sunkų klausimą. Kalbant apie mokslą ir jame apibrėžiamą etiką, mokslininkai ją apibūdina kaip „moralinių principų rinkinį, moralės mokslą“. Taigi šioje kalboje remiantis rašytojų kūriniais yra atskleidžiama kaip vaizduojama krikščioniškoji etika lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Tikėjimas ir tikėjimo tiesos – svarbus gyvenimo aspektas. Dažnai kiekvienas tikintis, kuris mums yra familiarus – tai krikščionis. Krikščionys išpažįsta krikščionybę, kuri yra viena iš daugiausiai palaikomų ir propaguojamų religijų. Tai monteistinė religija, kurios pagrindas yra išganytojo Jėzaus Kristaus gyvenimu ir mokymu, kuris užfiksuotas Naujajame Testamente – antrojoje Šventojo Rašto dalyje. Svarbu tai, kad krikščionybė – tai labai reikšmingas ne tik tikintiesiems dalykas. Krikščionybė kuria krikščioniškąją etiką, kuri neretai prilyginama prasmingo ir harmoningo gyvenimo pagrindams. Krikščioniškoji etika numato doro ir moralaus gyvenimo taisykles, kurių gali paisyti ne tik tikintysis. Tad krikščioniškosios etikos propagavimas gyvenime yra naudingas kiekvienam. Todėl krikščioniškosios etikos atspindžių bei akcentų galima išvysti ne vien Šventajame Rašte, kaip kad ir daugeliui atrodo, tačiau ir įvairiuose lietuvių literatūros kūriniuose. Tai kūriniai, kuriuose aprašomi ypač dori ir moralūs žmonės, pripažįstantys gyvenime krikščioniškąją etiką, kaip gyvenimo pamatą ir gyvenantys prasmingai bei harmoningai. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau pasakojama, kokie krikščioniškosios etikos atspindžiai yra matomi lietuvių literatūroje bei kuo jie yra reikšmingi kiekvienam.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Krikščioniškoji etika Lietuvos Literatūroje.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai