Lietuviškos raštijos pradžia. Kunigaikščių laiškai – pagarbos savo tautai ir tolerancijos kitoms kultūroms atspindys.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Pagarbos savo tautai ir toleracijos kitoms valstybėms atspindys. Pagarba tautai, tolerancija kitoms kultūroms kunigaikščių laiškuose.

Trumpas aprašymas:

Kunigaikščių laiškai yra vienas iš svarbiausių palikimų Lietuvos istorijoje, kurie rodo ne tik pagarbą savo tautai, tačiau ir parodo toleranciją kitoms kultūroms. Kunigaikščiai laiškus rašė ne tik daugeliui to meto svarbių asmenų, tačiau ir pirkliams, amatininkams, su kuriais bendravimas ne tik plėtė Lietuvos akiratį, tačiau ir gerino pačios Lietuvos įvaizdį, skatino bendradarbiavimą. Taigi, atsižvelgus į tai, šioje kalboje, remiantis žinomiausiais anuometinių kunigaikščių laiškais aptariama kuo šie laiškai svarbūs bei tai pat bus pabrėžta kalbos pagrindinė mintis.

Ilgas aprašymas:

Lietuviškos raštijos pradžia – tai istorinės ir kultūrinės reikšmės daugiausiai turintis veiksnys. Kai buvo pradėta kurti lietuviška raštija, jos esminis pradžios atskaitos taškas buvo kunigaikščių laiškai, nors daugeliui, tikriausiai, atrodytų, kad tai turėtų būti literatūriniai kūriniai. Vis tik, ne, lietuviška raštija prasideda nuo kunigaikščių laiškų. Dažniausiai jie buvo skirti kitų šalių kunigaikščiams ir valdovams bei reprezentavo Lietuvą, jos kultūrą bei civilizuotumą. Laiškuose buvo rašoma daug aktualių politinių, kultūrinių aspektų. Juose taip pat buvo perduodama ir kitokio pobūdžio informacija. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, lietuviškos raštijos pradžios akcentas – kunigaikščių laiškai – kaip itin didelis ir svarbus istorinis palikimas – buvo pagarbos savo tautai bei tolerancijos kitoms kultūroms atspindys. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairių kunigaikščių laiškų tekstais, juose išsakomomis mintimis bei idėjomis remiantis, argumentuotai įrodoma, kad minėtieji kunigaikščių laiškai – iš tiesų yra pagarbos ir tolerancijos atspindys, pasakojama, kokiais principais tuose laiškuose atsiskleidžia pagarba savo tautai bei tolerancija kitoms kultūroms, kodėl tai reikšminga ne tik Lietuvos tautai bei ir pačiai lietuviškai raštijai.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Lietuviškos raštijos pradžia. Kunigaikščių laiškai – pagarbos savo tautai ir tolerancijos kitoms kultūroms atspindys.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai