Laisvės ir prievartos tema lietuvių literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Dažnai gyvenime žmonėms tenka susidurti su tam tikromis priešpriešomis: meile ir kančia, laime ir liūdesiu, turtu ir skurdu ir panašiai. Tai rodo, kad gyvenime žmogui pasitaiko tiek daug visko ir jo gyvenimas turi tiek šviesių, tiek tamsių atspalvių. Kalbant apie tam tikras priešpriešas gyvenime, žmogui dažnai tenka susidurti ir su laisve bei prievarta. Ši tema aktuali ir lietuvių literatūroje. Taigi, kalboje aptariama kaip vaizduojama laisvės ir prievartos priešprieša joje. Ilgas aprašymas: Laisvė – netolygu prievartai. Laisvė – tai didžiausia žmogaus duotybė ir vertybė. Tai nepamainomas ir neįkainojamas dalykas, kuris numato žmogaus identitetą, gebėjimą laisvai veikti, reikšti savo mintis ir gyventi. Na, o prievarta – tai visiškai priešingas laisvei dalykas. Prievartos samprata susijusi su smurtu, privertimas elgtis priešingai, nei norima, ko nors atėmimas, kaip kad, pavyzdžiui, laisvės. Iš tokių sampratų, galima sakyti, jog laisvė ir prievarta – skirtingos. Bet žvelgiant giliau – jos nemenkai susijusios. Laisvė nuo prievartos neatskiriama. Per prievartą žmonės praranda laisvę arba laisvė įgyjama išgyvenus prievartą ar prievartai pasipriešinus. Tad net ir literatūriniuose kūriniuose, dėl tokių laisvės ir prievartos sąsajų, kyla laisvės ir prievartos tema. Ši tema, akivaizdu, yra aktualiausia pastariesiems amžiams, kada vyravo sudėtingos istorinės aplinkybės, kai žmonės susidūrė su ribinėmis situacijomis. Taigi laisvės ir prievartos tema reprezentuoja sudėtingą žmonių kelią laimės link arba laimės netekimą. Na, o kadangi yra nemažai lietuvių literatūros kūrinių, kuriuose aptariama laisvės ir prievartos tema, šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau apžvelgiama, kaip laisvės ir prievartos tema atskleidžiama lietuvių literatūros kūriniuose.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Kalbejimotemos.lt“?

  Nesitikėjau gauti per minutę, galvojau, kad užtruks. Tobulas aptarnavimas! 😊
  Martynas, 12 klasė
  Jau kai mokiausi 10 - oje klasėje nenusivyliau jumis. Todėl tikrai pasitikėjau ir 12 klasės kalbėjimui.
  Diana, 12 klasė
  Už tokią kokybę, tai net nėra brangu. Puikiai dirbate. 🙂
  Viltė, 10 klasė
  Reikėjo kalbėjimo, gavau iškart. Viskas super, kalbėjimas išlaikytas aukščiausiu įvertinimu. 👍
  Tautvydas, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!