Laisvės ir prievartos tema lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Dažnai gyvenime žmonėms tenka susidurti su tam tikromis priešpriešomis: meile ir kančia, laime ir liūdesiu, turtu ir skurdu ir panašiai. Tai rodo, kad gyvenime žmogui pasitaiko tiek daug visko ir jo gyvenimas turi tiek šviesių, tiek tamsių atspalvių. Kalbant apie tam tikras priešpriešas gyvenime, žmogui dažnai tenka susidurti ir su laisve bei prievarta. Ši tema aktuali ir lietuvių literatūroje. Taigi, kalboje aptariama kaip vaizduojama laisvės ir prievartos priešprieša joje.

Ilgas aprašymas:

Laisvė – netolygu prievartai. Laisvė – tai didžiausia žmogaus duotybė ir vertybė. Tai nepamainomas ir neįkainojamas dalykas, kuris numato žmogaus identitetą, gebėjimą laisvai veikti, reikšti savo mintis ir gyventi. Na, o prievarta – tai visiškai priešingas laisvei dalykas. Prievartos samprata susijusi su smurtu, privertimas elgtis priešingai, nei norima, ko nors atėmimas, kaip kad, pavyzdžiui, laisvės. Iš tokių sampratų, galima sakyti, jog laisvė ir prievarta – skirtingos. Bet žvelgiant giliau – jos nemenkai susijusios. Laisvė nuo prievartos neatskiriama. Per prievartą žmonės praranda laisvę arba laisvė įgyjama išgyvenus prievartą ar prievartai pasipriešinus. Tad net ir literatūriniuose kūriniuose, dėl tokių laisvės ir prievartos sąsajų, kyla laisvės ir prievartos tema. Ši tema, akivaizdu, yra aktualiausia pastariesiems amžiams, kada vyravo sudėtingos istorinės aplinkybės, kai žmonės susidūrė su ribinėmis situacijomis. Taigi laisvės ir prievartos tema reprezentuoja sudėtingą žmonių kelią laimės link arba laimės netekimą. Na, o kadangi yra nemažai lietuvių literatūros kūrinių, kuriuose aptariama laisvės ir prievartos tema, šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau apžvelgiama, kaip laisvės ir prievartos tema atskleidžiama lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Laisvės ir prievartos tema lietuvių literatūroje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai