Laisvės samprata literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Aprašymas:

Rusų rašytojas ir disidentas Aleksandras Solženicynas yra teigęs, kad „Kai iš žmogaus atimate viską, negalite jo valdyti. Jis ir vėl laisvas“. Laisvė yra galimybė veikti be suvaržymų ir apribojimų – būti tuo, kuo nori būti. Tačiau su laisve ateina ir didžiulė atsakomybė – žmogus, kuris gali pasirinkti, ką jis darys savo gyvenime, visada privalo gerai apsvarstyti situaciją ir nuspręsti už save. Kartais tie sprendimai gali nešti daugiau skausmo nei kad laimės, o žmogus gali jaustis pasimetęs turėdamas tiek nepriklausomybės. Pasaulyje egzistuoja daugybė dalykų, kurie stengiasi pavergti žmogaus laisvę – tai gali būti kiti žmonės ar politiniai režimai. Lietuvos situacija XXa. buvo tragiška – šalis išgyveno du pasaulinius karus, ir galiausiai buvo pavergta Sovietų Sąjungos pusę amžiaus. Tad šalis neturėjo savo laisvės daugiau nei penkiasdešimt metų, o žmogaus laisvės ir teisės buvo pažeidinėjamos per visą okupacijos laikotarpį. Literatūra skirtingai ir įvairiai interpretuoja laisvę. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama laisvės samprata literatūroje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Laisvės samprata literatūroje.
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai