Literatūra – istorinės patirties liudijimas.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Literatūra visais laikais visiems buvo aktuali ne tik dėl to, kad joje gausu įvairiausių įdomių pasakojimų. Literatūra ne tik moko, atpalaiduoja, tačiau ir, akivaizdu, liudija istorinius įvykius. Tad kaip literatūra atsiskleidžia kaip istorinės patirties liudijimas, aptariama būtent šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis pastarųjų amžių rašytojų kūryba ir svarbiais istoriniais kontekstais.

Ilgas aprašymas:

Literatūra – tai kone pati populiariausia meno rūšis pasaulyje. Tai dažniausiai yra rašytinis arba spausdintinis dokumentas, kuriame pateikiamos įvairios rašytojų mintys, idėjos, išgyvenimai ir kt. panašūs aspektai – rašytojo gyvenimo bei pasaulio atspindžiai. Būtent dėl tokio turinio dažnai literatūros kūriniai yra laikomi neįkainojamais, nes jie atspindi individualias ir reikšmingas gyvenimo patirtis, iš kurių galima mokytis. Neretai literatūros kūriniai tokią funkciją ir atlieka – moko, supažindina skaitytojus su įvairiais gyvenimo aspektais, tiek psichologiniu, tiek istoriniu atžvilgiu. Šio kalbėjimo pavyzdžio atveju, svarbi istorinė patirtis. Dažnai žmonės literatūra vadina istorinės patirties liudijimais, kuriuose fiksuojami įvairiuose istoriniuose įvykiuose patirti žmonių išgyvenimai, suvokimai ir kt. Literatūroje aprašoma istorinių įvykių eiga, niuansai. Daugiausiai tokią idėją atspindinčių literatūros kūrinių galima rasti parašytų pastaraisiais amžiais. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis pastarųjų amžių literatūra, joje pateikiamais pasakojimais, argumentuotai įrodoma mintis, kad literatūros kūriniai – tai istorinių patirčių liudijimai, kurie supažindina žmones su istorija, žmonių patirtimis tų istorinių aplinkybių akivaizdoje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE), 2018m. kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Literatūra – istorinės patirties liudijimas.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai