Literatūra – istorinės patirties liudijimas. (2)  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Istorinės praeities atskleidimas Lietuvos literatūroje. Literatūra – praeities liudytoja, dabarties mokytoja. Istorinės patirties liudijimas lietuvių literatūroje. Istorinė patirtis lietuvių literatūroje. Trumpas aprašymas: Literatūra – neabejotinai geriausias ir vis dar pats efektyviausias būdas liudyti savo išgyvenimus ir patirtis. Tad ne išimtis ir tautos istorinė praeitis. Todėl būtent ji aptariama šioje kalboje remiantis įvairiais lietuvių literatūros rašytojais bei jų kūryba, kuri pagrindžia istorinės praeities literatūroje vartojimą bei tai, kuo ši yra svarbi. Ilgas aprašymas: Istorinės patirtys – tai individualios žmonių patirtys, inicijuotos įvairiausių istorinių įvykių. Šių įvykių visuma labai gausi. Tai gali būti tiek teigiami, tiek neigiami įvykiai. Jie gali būti susiję su politika, karais, okupacijomis, trėmimais, genocidu, laisvės atgavimu ir kt. Bet kokiu atveju – visa tai matantys ir prie to bent menkiausiai prisiliečiantys individai patiria istorines patirtis. Neretai tokių istorinių patirčių paveikti, žmonės pasirenka tas patirtis aprašyti bei pasidalinti jomis su visais žmonėmis, išleisdami literatūrinius kūrinius. Tokie kūriniai – unikalūs ir neįkainojami, nes būtent per juos žmogus susipažįsta su istorinėmis aplinkybėmis, pasauliu, jo vyksmais, kurie reprezentuoja mūsų šaknis, kultūrą, didžiausius pasiekimus ir net didžiausius skaudulius. Bet kokia patirtis – tai istorinė patirtis. Na, o jeigu ji yra aprašoma literatūroje – tai jau autentiškas liudijimas. Taigi literatūrą galima vadinti istorinės patirties liudijimu. Todėl šiuo atveju, šiame kalbėjimo pavyzdyje, yra argumentuotai įrodoma ši mintis, teigianti, kad literatūra – tai istorinės patirties liudijimas. Tai daroma pasitelkiant įvairius literatūrinius kūrinius bei juose aprašomas situacijas.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Kalbejimotemos.lt“?

  Nesitikėjau gauti per minutę, galvojau, kad užtruks. Tobulas aptarnavimas! 😊
  Martynas, 12 klasė
  Jau kai mokiausi 10 - oje klasėje nenusivyliau jumis. Todėl tikrai pasitikėjau ir 12 klasės kalbėjimui.
  Diana, 12 klasė
  Už tokią kokybę, tai net nėra brangu. Puikiai dirbate. 🙂
  Viltė, 10 klasė
  Reikėjo kalbėjimo, gavau iškart. Viskas super, kalbėjimas išlaikytas aukščiausiu įvertinimu. 👍
  Tautvydas, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!