Literatūra – istorinės patirties liudijimas.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Literatūra visais laikais visiems buvo aktuali ne tik dėl to, kad joje gausu įvairiausių įdomių pasakojimų. Literatūra ne tik moko, atpalaiduoja, tačiau ir, akivaizdu, liudija istorinius įvykius. Tad kaip literatūra atsiskleidžia kaip istorinės patirties liudijimas, aptariama būtent šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis pastarųjų amžių rašytojų kūryba ir svarbiais istoriniais kontekstais. Ilgas aprašymas: Literatūra – tai kone pati populiariausia meno rūšis pasaulyje. Tai dažniausiai yra rašytinis arba spausdintinis dokumentas, kuriame pateikiamos įvairios rašytojų mintys, idėjos, išgyvenimai ir kt. panašūs aspektai – rašytojo gyvenimo bei pasaulio atspindžiai. Būtent dėl tokio turinio dažnai literatūros kūriniai yra laikomi neįkainojamais, nes jie atspindi individualias ir reikšmingas gyvenimo patirtis, iš kurių galima mokytis. Neretai literatūros kūriniai tokią funkciją ir atlieka – moko, supažindina skaitytojus su įvairiais gyvenimo aspektais, tiek psichologiniu, tiek istoriniu atžvilgiu. Šio kalbėjimo pavyzdžio atveju, svarbi istorinė patirtis. Dažnai žmonės literatūra vadina istorinės patirties liudijimais, kuriuose fiksuojami įvairiuose istoriniuose įvykiuose patirti žmonių išgyvenimai, suvokimai ir kt. Literatūroje aprašoma istorinių įvykių eiga, niuansai. Daugiausiai tokią idėją atspindinčių literatūros kūrinių galima rasti parašytų pastaraisiais amžiais. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis pastarųjų amžių literatūra, joje pateikiamais pasakojimais, argumentuotai įrodoma mintis, kad literatūros kūriniai – tai istorinių patirčių liudijimai, kurie supažindina žmones su istorija, žmonių patirtimis tų istorinių aplinkybių akivaizdoje.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Kalbejimotemos.lt“?

  Nesitikėjau gauti per minutę, galvojau, kad užtruks. Tobulas aptarnavimas! 😊
  Martynas, 12 klasė
  Jau kai mokiausi 10 - oje klasėje nenusivyliau jumis. Todėl tikrai pasitikėjau ir 12 klasės kalbėjimui.
  Diana, 12 klasė
  Už tokią kokybę, tai net nėra brangu. Puikiai dirbate. 🙂
  Viltė, 10 klasė
  Reikėjo kalbėjimo, gavau iškart. Viskas super, kalbėjimas išlaikytas aukščiausiu įvertinimu. 👍
  Tautvydas, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!