Istorinės praeities atskleidimas Lietuvos literatūroje. Literatūra – praeities liudytoja, dabarties mokytoja. Istorinės patirties liudijimas lietuvių literatūroje. Istorinė patirtis lietuvių literatūroje.
Trumpas aprašymas:
Literatūra – neabejotinai geriausias ir vis dar pats efektyviausias būdas liudyti savo išgyvenimus ir patirtis. Tad ne išimtis ir tautos istorinė praeitis. Todėl būtent ji aptariama šioje kalboje remiantis įvairiais lietuvių literatūros rašytojais bei jų kūryba, kuri pagrindžia istorinės praeities literatūroje vartojimą bei tai, kuo ši yra svarbi.
Ilgas aprašymas:
Istorinės patirtys – tai individualios žmonių patirtys, inicijuotos įvairiausių istorinių įvykių. Šių įvykių visuma labai gausi. Tai gali būti tiek teigiami, tiek neigiami įvykiai. Jie gali būti susiję su politika, karais, okupacijomis, trėmimais, genocidu, laisvės atgavimu ir kt. Bet kokiu atveju – visa tai matantys ir prie to bent menkiausiai prisiliečiantys individai patiria istorines patirtis. Neretai tokių istorinių patirčių paveikti, žmonės pasirenka tas patirtis aprašyti bei pasidalinti jomis su visais žmonėmis, išleisdami literatūrinius kūrinius. Tokie kūriniai – unikalūs ir neįkainojami, nes būtent per juos žmogus susipažįsta su istorinėmis aplinkybėmis, pasauliu, jo vyksmais, kurie reprezentuoja mūsų šaknis, kultūrą, didžiausius pasiekimus ir net didžiausius skaudulius. Bet kokia patirtis – tai istorinė patirtis. Na, o jeigu ji yra aprašoma literatūroje – tai jau autentiškas liudijimas. Taigi literatūrą galima vadinti istorinės patirties liudijimu. Todėl šiuo atveju, šiame kalbėjimo pavyzdyje, yra argumentuotai įrodoma ši mintis, teigianti, kad literatūra – tai istorinės patirties liudijimas. Tai daroma pasitelkiant įvairius literatūrinius kūrinius bei juose aprašomas situacijas.
Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:
Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.
Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.
„viskas sklandziai rekomenduoju“
„Žiauriai gerai, dėkui“