Meilės samprata lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Meilė visais laikais žmogui reiškė ypatingai daug. Meilė pakelia žmogų virš kasdienybės, padeda įgyvendinti tikslus bei svajones, atsiveria naujų potyrių bei galimybių, norų skliautas. Lietuvių literatūroje meilės samprata turėjo didelių vertybių, kuriomis žmonės vadovaujasi, norėdami suprasti, kas yra tikrasis gyvenimo džiaugsmas, pilnatvė, laisvės pojūtis. Taigi, meilė lietuvių literatūros kontekste reiškė individo kilnius ir taurius siekius.

Ilgas aprašymas:

Pasaulyje tarp žmonių egzistuoja daug jausmų. Tai gali būti džiaugsmas, rūpestis, pyktis ir daugelis kitų. Bet svarbiausias jausmas pasaulyje, kiekvienas sutiktų, yra meilė. Meilė yra visko pagrindas, be kurio pasaulis būtų tamsus ir bereikšmis. Būtent todėl meilę galima suvokti ne tik kaip tam tikrą žmogišką ir kiekvienam familiarų jausmą. Meilės jausmo samprata gali būti priskiriama ir vertybėms. Meilė yra didžiulė vertybė, kuri verta būti puoselėjama. Tokie meilės apibūdinimai leidžia prisiliesti ir prie kiek detalesnių meilės sampratų, suvokiant tikrąją meilės charakteristiką, kurią išmano ir atpažįsta tikrai ne kiekvienas. Kadangi meilė egzistuoja kiekvieno gyvenime, o meilės patirtys, suvokimai būdingi ir itin jausmingai lietuvių tautai, apie meilės sampratą galime rasti informacijos ir lietuvių literatūros kūriniuose. Juose per įvairias gyvenimiškas situacijas aprašoma tai, kaip įžvelgiama meilė kiekvienu atveju bei kaip per tokias įžvalgas būtų galima apibūdinti meilės jausmą. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūros pavyzdžiais, argumentuotai aptariama, kokia yra meilės samprata, išryškėjanti lietuvių literatūriniuose kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Meilės samprata lietuvių literatūroje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai