Moters paveikslas lietuvių prozoje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Moteris – ypatinga būtybė. Ji švelni, žavi, ypatinga. Net garsus XVIII a. pab. – XIX a. vokiečių poetas bei dramaturgas Frydrichas Šileris yra pasakęs: „Gerbkite moteris: jos nuskina dangiškas rožes ir įpina jas į žemišką gyvenimą.“. Tad šioje kalboje atsižvelgiama į moters ypatingumą ir remiantis svarbiais literatūriniais kūriniais, aiškinamasi, koks yra vaizduojamas moters paveikslas lietuvių prozoje.

Ilgas aprašymas:

Moteris – tai ypatinga būtybė. Ji neretai yra identifikuojama, kaip švelni, žavi, jautri, mylinti ir rūpestinga būtybė, kuri nuo pačių seniausių laikų yra vadinama ir namų židinio kurstytoja. Nors moterys anksčiau buvo beteisės ir palyginti visai neseniai įgavo savo teises, tai nei kiek nepaveikė moterų prigimties žavumo ir įdomumo. Moterys išliko magiškos ir intriguojančios asmenybės, kurių charakteristika daug kam gali atrodyti gana sudėtinga, tačiau pažvelgus kiek giliau, galima pamatyti, jog moteryse nėra nieko sudėtingo. Tačiau tai nepanaikina to fakto, kad moterų paveikslų būna pačių įvairiausių. Taigi moterų įvairialypius paveikslus neretai renkamasi atvaizduoti įvairiuose literatūriniuose kūriniuose. Juose moterys parodomos per įvairias prizmes, taigi tai leidžia susipažinti skaitytojams su visomis įmanomomis moterų charakteristikomis. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje pasirenkama nagrinėti būtent lietuvių literatūrą – lietuvių prozos kūrinius bei tai, kokiais motyvais juose atsiskleidžia moters paveikslas, sykiu pabrėžiant moters reikšmingumą visuomenėje ir jos artimoje aplinkoje, pabrėžiant geriausias arba blogiausias moterų savybes.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Moters paveikslas lietuvių prozoje.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai