Pasirinkimo problema lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Žmogus pasirinkimo kryžkelėje.

Trumpas aprašymas:

Kiekvienas žmogus kasdien susiduria su pasirinkimais. Pavyzdžiui, tenka pasirinkti, kaip, tarkime, šiandien reikėtų apsirengti, kokiu maršrutu ir kada iškeliauti link darbo ar mokyklos, pietų pertrauką pasidaryti anksčiau ar vėliau ir pan. Tokių pasirinkimų yra labai daug. Šie pasirinkimai yra paprasti ir gana nesudėtingai suprantami ir pasirenkami atsižvelgus į paprasčiausius kriterijus. Pasirinkimo problemų palyginti yra daug. Jos dažnai nagrinėjamos ir lietuvių literatūroje, todėl kalboje nagrinėjama pasirinkimo problema.

Ilgas aprašymas:

Pasirinkti – tai priimti sprendimą dėl vieno arba kito gyvenimo kelio. Svarbiausia tai, kad žodis „pasirinkti“, vis tik, neskamba taip sudėtingai, kaip pats pasirinkimo procesas, labai dažnai iškeliantis pasirinkimo problemas. Taigi kiekvienam žmogui nors kartą gyvenime yra kilusi pasirinkimo problema. Jai įtakos turi situacijos sudėtingumas, raginantis rinktis vieną iš kelių preliminariai panašių, panašias reikšmes turinčių aspektų, kurie daugiau ar mažiau paveiks žmogaus gyvenimą. Taigi visa tai artimai susiję su atsakomybe. Juk žmonėms rinktis atsakingai, protingai ir svarbiausia – laisva valia – labai reikšmingas įvykis. Na, o kuo daugiau pasirinkimų žmogus gyvenime turi, tuo sudėtingiau išsirinkti. Žinoma, tai tik keletas iš pasirinkimo problemos atvejų. Šie pasirinkimo problemos atvejai familiarūs kiekvienam. Dar daugiau pasirinkimo problemų atvejų galima aprėpti lietuvių literatūros kūriniuose. Dažniausiai joje vaizduojami pasimetę, sudėtingi herojai savo gyvenimo patirtimis bei suvokimais atskleidžia tas pasirinkimo problemas, pateikia jas, kaip argumentą, kad pasirinkti gyvenime yra didelė problema. Taigi kaip pasirinkimo problemos yra reprezentuojamos lietuvių literatūros kūriniuose, plačiau aptarsiu šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Pasirinkimo problema lietuvių literatūroje.
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai