Savęs ieškojimas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Savęs ieškojimas dažniausiai reiškia savęs pažinimą, kuris susijęs su individo brandą. Tai taip pat liečia esminius pasikeitimus gyvenime, kuriuos iššaukia tam tikri įvykiai. Jie tarsi leidžia atrasti save iš naujo ir suprasti svarbiausius dalykus, kurie brandina žmogų, parodo jo tikrąsias savybes bei kartais netgi atskleidžia gyvenimo prasmę ir kitokias jo peripetijas. Dažnai toks savęs ieškojimas yra pabrėžiamas ir lietuvių literatūroje. Taigi šioje kalboje aptariama savęs ieškojimo tema.

Ilgas aprašymas:

Savaime suprantama, kad kai žmogus gimsta, jis į pasaulį su savimi atsineša tam tikras įgimtas savybes. Palaipsniui tomis įgimtomis savybėmis naudodamasis, žmogus susipažįsta su savo artima aplinka. Išaugęs iš artimos aplinkos, norėdamas pažinti pasaulį, žmogus pradeda suvokti kur kas daugiau. Žmogaus gyvenimo spektre pasirodo labai daug įvairiausių aspektų, kurie neretai nuslopina savęs suvokimą, tokį, kokį žmogus turėjo prieš tai. Būtent todėl žmogus pamažu susipažindamas su pasauliu, regėdamas siūlomų jam dalykų visumą, pradeda ieškoti ir savęs. Taigi žmogaus gyvenime prasideda reikšmingas procesas – savęs ieškojimas. Daugelis savęs ieškojimą įvardija kaip mėgstamos veiklos atradimą, kiti savęs ieškojimą sieja su atvirumu pasauliui ir buvimu tokiam, koks esi. Tačiau bet kokiu atveju, savęs ieškojimas labai individualus, labai intymus ir labai reikšmingas dalykas kiekvienam, be kurio žmogus būtų niekas. Save surasti gali prireikti daug metų, tačiau anksčiau ar vėliau pavykus tai padaryti, gyvenimas tampa praktiškai idealus. Taigi kaip atvaizduojamas savęs ieškojimas lietuvių literatūros kūriniuose, kuo savęs ieškojimas žmogui yra reikšmingas, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Savęs ieškojimas lietuvių literatūroje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai