Šeimos vertybės XX.a lietuvių literatūroje


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Šeimos svarba ugdant žmogaus vertybes.

Trumpas aprašymas:

Ukrainiečių pedagogas Antonas Makarenka yra pasakęs, jog šeima svarbiausia sritis, kur žmogus pradeda savo pirmąjį visuomeninį kelią. Tai reiškia, kad joje turi būti puoselėjamos tam tikros vertybės, galinčios išsaugoti tokią šeimą. Todėl šioje kalboje ir yra nagrinėjamos šeimos vertybės, kurios aprašomos XX a. lietuvių literatūroje. Remiantis žymiausiais to meto kūriniais aptariamos svarbiausios šeimos vertybės ir daromos išvados, pabrėžiančios ir patvirtinančios šios kalbos temos pagrindinę mintį.

Ilgas aprašymas:

Beveik kiekvienas žmogus kuo puikiausiai supranta šeimą, kaip pačia svarbiausią ir artimiausią žmogui bendruomenę, kurioje prasideda žmogaus kelias bei prasideda iki gyvenimo galo truksianti asmenybės formavimosi eiga. Tad šiuo atveju yra svarbu tai, kaip žmogus pradeda formuoti savo asmenybę šeimoje. Dažnas sakytų, jog asmenybės formavimuisi šeimos aplinkoje daugiausiai padeda šeimą jungiančios tradicijos, kultūra ir svarbiausia – vertybės. Taigi taip sakydamas nei vienas nesuklystų. Būtent vertybių reikšmė šeimos ir žmogaus joje atžvilgiu yra ypatingai didelė. Žmogus susipažindamas su šeimoje propaguojamomis vertybėmis formuojasi ir taip pamažu auga bei tobulėja. Tačiau vertybių yra pačių įvairiausių. Šeimoje vertybių galbūt yra kiek mažiau, labiau tikslingesnių, tačiau taip pat šeimos vertybės apima gana didelį kiekį. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje yra aptariamos esminės ir pačios svarbiausios šeimos vertybės, sykiu aptariant tai, kokios reikšmės jos žmogui turi ir kodėl būtent tokios šeimos vertybės yra laikomos esminėmis. Šeimos vertybių svarba ir analizė kalbėjimo pavyzdyje pateikiama remiantis būtent XX a. lietuvių literatūros kūriniais.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Šeimos vertybės XX.a lietuvių literatūroje
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai