Senojo testamento herojai ir siužetai: pasakojimas apie kūrimą, Kainą ir Abelį, Abraomo auką ir bandymus.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Biblija yra sudaryta iš Senojo ir Naujojo Testamentų. Šios biblijos dalys yra savaip unikalios. Tačiau šiuo atveju labai svarbus Senasis Testamentas, kuriame iškyla patys populiariausi ir prasmingiausi bibliniai fragmentai, pasakojimai ir herojai, kurie ir yra aptariami šioje kalboje.

Ilgas aprašymas:

Senasis testamentas – tai pirmoji Šventojo Rašto, arba kitaip, Biblijos, dalis. Būtent Senajame testamente yra sudėti žydų biblinių knygų rinkiniai bei tekstai. Tad Senojo testamento turinys prasideda nuo pasaulio sukūrimo iki Jėzaus gimimo. Tai ilgas ir labai prasmingas laikotarpis. Žinoma, jis netikinčiam skamba labai neįdomiai. Juk Šventojo Rašto tekstai yra senoviniai, labiausiai aktualūs tik tikintiesiems. Tačiau nepaisant to, Senajame testamente yra ir labai įdomių pasakojimų, kuriuose atsiskleidžia įvairiausių herojų darbai, gyvenimo peripetijos, kuriant įvairiausius siužetus, atskleidžiančius biblinių herojų drąsą, racionalius sprendimus, susijusius su moraliniais ir kt. atspindžiais. Būtent todėl neverta numoti ranka į Senąjį testamentą. Būtent dėl šios priežasties kalbėjimo pavyzdyje ir yra aptariami svarbiausi Senojo testamento herojai bei siužetai. Pirmiausia kalbėjimo pavyzdyje aptariamas garsusis pasakojimas apie pasaulio sukūrimą. Tuomet kalbėjimo pavyzdyje aptariama Kaino ir Abelio istorija apie brolybę ir žiaurumą, o tuomet aptariama biblinė istorija apie Abraomo auką ir bandymus, jų reikšmę. Taigi kalbėjimo pavyzdyje pateikiama išsami testamento herojų ir jų aprašymų bibliniuose tekstuose siužetų įvairovė bei prasmė.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Senojo testamento herojai ir siužetai: pasakojimas apie kūrimą, Kainą ir Abelį, Abraomo auką ir bandymus.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai