Senųjų lietuvininkų pasaulis.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Senujų lietuvininkų pasaulis I.Simonaitytės romane „Aukštujų šimonių likimas“.

Aprašymas:

Senieji lietuvininkai – tai jau seniai išnykusio krašto – Mažosios Lietuvos – gyventojai, kurie save nuo seno vadino ne lietuviais, tačiau lietuvininkais, taip išsiskirdami iš Didžiosios Kunigaikštystės lietuvių. Tai buvo unikali istoriškai susiformavusi bendruomenė, kuri turėjo savitą kultūrą, požiūrį, gyvenimo būdą arba kitaip tariant – savitą pasaulį. Tad senųjų lietuvininkų pasaulis buvo unikalus ir savaime suprantama – paženklintas tam tikrų įvykių, apie kuriuos galima sužinoti iš įvairių lietuvių literatūros kūrinių, kuriuose ir yra aprašomas Mažosios Lietuvos lietuvininkų gyvenimas bei jo peripetijos. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūra bei istorinėmis žiniomis apie Mažosios Lietuvos lietuvininkų gyvenimą, plačiau aptariama bei argumentuotai pateikiama, koks buvo senųjų lietuvininkų pasaulis, su kokiais išbandymais ir sunkumais jiems teko susidurti bei kokių pasekmių tai galėjo turėti lietuvininkams. Tad kalbėjimo pavyzdyje nuodugniai analizuojamas lietuvininkų gyvenimas, atvaizduojamas lietuvių literatūroje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Senųjų lietuvininkų pasaulis.
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai