Servanteso Don Kichoto ir Sančo Panso palyginimas.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Aprašymas

„Don Kichotas“ arba pilnu pavadinimu „Išmoningasis idalgas Don Kichotas iš La Mančos“ buvo parašytas renesanso laikais ispanų rašytojo Migelio de Servanteso. Kūrinyje smarkiai išsiskiria du personažai: Don Kichotas – bajoras ir Sanča Pansa – paprastas kaimietis. Pirmasis iš jų buvo prisiskaitęs senovinių riterių romanų ir visur įžvelgia ne taip, kaip yra, o kaimo žmogus yra realistas. Don Kichotas sumąstęs pasikviesti į ginklanešius Sančą Pansą patraukia per Ispaniją, pasiryžę kovoti su priespaudą. Ir čia pasimato skirtumai tarp jųdviejų. Bajoras joja ant kuino, o rubuiliu vadinamas Sanča Pansa – ant asilo. Antras ryškiai matomas skirtumas tarp abiejų herojų tas, kad bajoras yra idealistas gyvenantis iliuzijų pasaulyje, o kaimietis yra gudrus realistas. Pasiryžęs iki galo ginti teisybę, Don Kichotas visur įžvelgia priespaudą: kalinius nusikaltėlius palaiko belaisviais bajorais, avių bandą – priešų kariuomene, o vėjo malūnus – milžinais. Taisybė, Sanča Pansa tuos milžinus vadino vėjo malūnais. Kūriniu norima pabrėžti, kad romanai perteikia daugiau iliuzijų, nei tikrovės, todėl vienas greta kito žygiuoja tokie skirtingi personažai.

Du požiūriai į gyvenimą: Don Kichotas ir Sanča Pansa. „Don Kichotas“ –  pagrindinių veikėjų paveikslų lyginimas. Servanteso Don Kichotas ir Sanča Pansa-veikėjai, atskleidžiantys skirtingą žmogaus požiūrį į pasaulį.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti išplėstinį planą,  skaidres ir  galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti kalbėjimą“ ir pasirinkite norimus priedus.  Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą, jei  Jūsų mokykla jau užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui.

 


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP), 2018m. kalbėjimas

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Servanteso Don Kichoto ir Sančo Panso palyginimas.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai