Servanteso Don Kichoto ir Sančo Panso palyginimas.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Du požiūriai į gyvenimą: Don Kichotas ir Sanča Pansa. „Don Kichotas“ –  pagrindinių veikėjų paveikslų lyginimas. Servanteso Don Kichotas ir Sanča Pansa-veikėjai, atskleidžiantys skirtingą žmogaus požiūrį į pasaulį.

Aprašymas:

„Don Kichotas“ arba pilnu pavadinimu „Išmoningasis idalgas Don Kichotas iš La Mančos“ buvo parašytas renesanso laikais ispanų rašytojo Migelio de Servanteso. Kūrinyje smarkiai išsiskiria du personažai: Don Kichotas – bajoras ir Sanča Pansa – paprastas kaimietis. Pirmasis iš jų buvo prisiskaitęs senovinių riterių romanų ir visur įžvelgia ne taip, kaip yra, o kaimo žmogus yra realistas. Don Kichotas sumąstęs pasikviesti į ginklanešius Sančą Pansą patraukia per Ispaniją, pasiryžę kovoti su priespaudą. Ir čia pasimato skirtumai tarp jųdviejų. Bajoras joja ant kuino, o rubuiliu vadinamas Sanča Pansa – ant asilo. Antras ryškiai matomas skirtumas tarp abiejų herojų tas, kad bajoras yra idealistas gyvenantis iliuzijų pasaulyje, o kaimietis yra gudrus realistas. Pasiryžęs iki galo ginti teisybę, Don Kichotas visur įžvelgia priespaudą: kalinius nusikaltėlius palaiko belaisviais bajorais, avių bandą – priešų kariuomene, o vėjo malūnus – milžinais. Taisybė, Sanča Pansa tuos milžinus vadino vėjo malūnais. Kūriniu norima pabrėžti, kad romanai perteikia daugiau iliuzijų, nei tikrovės, todėl vienas greta kito žygiuoja tokie skirtingi personažai.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP), 2018m. kalbėjimas

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Servanteso Don Kichoto ir Sančo Panso palyginimas.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai