10 klasės kalbėjimai

spausk čia

12 klasės kalbėjimai

spausk čia

Servanteso Don Kichoto ir Sančo Panso palyginimas.

poteme
1
poteme
2
poteme
3

Aprašymas

„Don Kichotas“ arba pilnu pavadinimu „Išmoningasis idalgas Don Kichotas iš La Mančos“ buvo parašytas renesanso laikais ispanų rašytojo Migelio de Servanteso. Kūrinyje smarkiai išsiskiria du personažai: Don Kichotas – bajoras ir Sanča Pansa – paprastas kaimietis. Pirmasis iš jų buvo prisiskaitęs senovinių riterių romanų ir visur įžvelgia ne taip, kaip yra, o kaimo žmogus yra realistas. Don Kichotas sumąstęs pasikviesti į ginklanešius Sančą Pansą patraukia per Ispaniją, pasiryžę kovoti su priespaudą. Ir čia pasimato skirtumai tarp jųdviejų. Bajoras joja ant kuino, o rubuiliu vadinamas Sanča Pansa – ant asilo. Antras ryškiai matomas skirtumas tarp abiejų herojų tas, kad bajoras yra idealistas gyvenantis iliuzijų pasaulyje, o kaimietis yra gudrus realistas. Pasiryžęs iki galo ginti teisybę, Don Kichotas visur įžvelgia priespaudą: kalinius nusikaltėlius palaiko belaisviais bajorais, avių bandą – priešų kariuomene, o vėjo malūnus – milžinais. Taisybė, Sanča Pansa tuos milžinus vadino vėjo malūnais. Kūriniu norima pabrėžti, kad romanai perteikia daugiau iliuzijų, nei tikrovės, todėl vienas greta kito žygiuoja tokie skirtingi personažai.

Taip pat, norime visus pradžiuginti, nes nuo šių metų, visi mūsų parašyti kalbėjimai bus patikrinami redaktoriaus. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia: KOKYBĖS GARANTAS (spausti čia).

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti išplėstinį planą,  skaidres ir  galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti kalbėjimą“ ir pasirinkite norimus priedus.  Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą, jei  Jūsų mokykla jau užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui 🙂

 

Šis kalbėjimas buvo patikrintas redaktoriaus!


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP), 2018m. kalbėjimas
Apimtis: 750 žodžiai
Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
Informaciniai šaltiniai: Yra
Kalbėjimo planas: Yra
Skaidrės: Yra

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai