Sofoklio Antigonės paveikslas.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Tarp nuolankumo ir maišto. Antigonės paveikslas tragedijoje.

Aprašymas:

Itin žymus ir iki šių dienų populiarumo nepraradęs graikų tragikas bei Atėnų pilietis Sofoklis apie 442 m. pr. m. e. sukūrė unikalią tragediją, žinomą net ir iki šių dienų. Tai jo garsiausia tragedija, pavadinimu „Antigonė“. Šiame kūrinyje iškeliamos ne tik humanistinės idėjos ar sprendžiamos įvairios problemos politiniais, lyčių dominavimo ar kt. klausimais. Šioje Sofoklio tragedijoje taip pat pateikiami ir itin įdomūs bei ryškūs veikėjų paveikslai, kurie be jokios abejonės yra verti absoliutaus dėmesio. Vienas tokių Sofoklio tragedijos veikėjų – tai pagrindinė kūrinio veikėja, Tėbų karaliaus Oidipo duktė Antigonė. Kūrinyje ji per savo gyvenimo dramos siužeto vingius parodo savąją charakteristiką. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje daug dėmesio skiriama jos paveikslui – kalbėjimo pavyzdyje išskiriamos ryškiausios bei svarbiausios Antigonės savybės, įprasminančios Antigonės paveikslą. Taigi kalbėjimo pavyzdys leidžia geriau susipažinti su pagrindine tragedijos veikėja bei geriau perprasti jos tiek kaip veikėjos, tiek kaip gražios moters tiek išore, tiek vidumi, charakteristiką.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Sofoklio Antigonės paveikslas.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai