Tėvo paveikslas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Koks tėvo paveikslas kuriamas lietuvių literatūroje? Savo mintis pagrįskite konkrečiais pavyzdžiais. Tėvo paveikslas skirtingų laikotarpių lietuvių rašytojų kūryboje. Tėvas lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Paprastai tėvas šeimoje yra pats stipriausias ir įtakingiausias asmuo, turintis didžiausią galią. Jis yra viršiausias, nes jis dažniausiai vadinamas šeimos galva. Tėvo pareiga dažniausiai būna ne tik išlaikyti ar ugdyti savo šeimą ir ją išmaitinti, tačiau ir priimti svarbiausius sprendimus. Kūriniuose dažnai aptariamas tėvo paveikslas. Taigi, remiantis žymiausiais lietuvių literatūros rašytojais ir jų kūriniais šioje kalboje bus siekiama aptarsi tėvo paveikslą matomą lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Tėvas – tai šeimos galva. Tai stiprus tiek psichologiškai, tiek fiziškai asmuo, kuris atsako ne tik už save, bet ir už visą savo šeimą. Būtent todėl šeimos hierarchijoje tėvas visuomet yra pats pirmas. Tik po jo seka motinos atvaizdas. Tačiau būtent toks tėvo vaizdavimas yra gana abstraktus. Netgi galima sakyti stereotipinis. Tėvas gali turėti ir daugelį kitų asmeninių savybių, kurios arba padeda, arba pakenkia tiek savo paties, tiek savo šeimos atžvilgiu. Tokių savybių, kaip ir kiekvienam individui, tėvo paveikslui galima pritaikyti išties nemažai. Juk tėvas – tai toks pat žmogus kaip ir kiekvienas. Būtent todėl tėvui kartais gali trūkti kokių nors savybių, kartais tėvui jų gali būti per daug. Taigi vieningo visada pateikiamo vieno tėvo paveikslo nėra. Tėvų paveikslai būna įvairūs. Tai galima pastebėti ir lietuvių literatūros kūriniuose, kuriuose nors ir nėra itin dažnai minima tėvo figūra, bet tam tikrų pasakojimų ir išvadas apie tėvo paveikslą, tikrai galima daryti. Taigi koks tėvo paveikslas atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose, argumentuotai pasakojama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Tėvo paveikslas lietuvių literatūroje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai