Tėvų ir vaikų santykiai J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Tėvų ir vaikų santykiai ko gero yra didžiausia visų laikų problema, kuri aktuali buvo tiek anksčiau, tiek yra dabar, tiek bus ir po kažkiek metų. Tad Juozo Grušo kūrinyje aptariami būtent tėvų ir vaikų santykiai, o remiantis šiuo kūriniu, kalboje išskiriama, kokie jie vaizduojami.

Ilgas aprašymas:

Tik gimę vaikai pirmiausia savo akiratyje pastebi du svarbiausius asmenis savo gyvenime, dėl kurių ir atsirado – tai tėvas ir motina. Tai yra gimusio vaiko tėvai, kurių meilė, rūpestis ir užuojauta lydi vaiką visą jo gyvenimą. Tačiau, žinoma, atvejų būna įvairiausių. Kartais tėvų ir vaikų santykiai nebūna tokie idealūs. Bet kokiu atveju, į individualius atvejus galima pažvelgti ir iš arčiau. Pavyzdžiui, vieną iš tėvų ir vaikų santykių vaizdavimų itin detaliai, galima pastebėti lietuvių literatūroje, garsaus XX a. lietuvių dramaturgo, prozininko, vertėjo bei eseisto, Juozo Grušo tragikomedijoje, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Daugiausiai kūryba gyvenime užsiiminėjęs rašytojas Grušas 1967 m. parašytame kūrinyje atvaizdavo pačias įvairiausias tėvų ir vaikų santykių gaires. Svarbiausia, kad jos labai lengvai leidžia identifikuoti tėvų ir vaikų santykių modelius bei nepraranda aktualumo net ir po daugiau nei keturiasdešimt metų po kūrinio parašymo. Taigi koks santykis tarp tėvų ir vaikų išryškėja Juozo Grušo kūrinyje „Meilė, džiazas ir velnias“, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Tėvų ir vaikų santykiai J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai