Tėvynės tema Salomėjos Nėries poezijoje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Aprašymas:

Valdas Adamkus yra teigęs, kad „Kas gali nemylėti tėvynės? Neįsivaizduoju žmogaus, kuris nejaučia meilės savo gimtajai šaliai, nes ji – tai jis pats, jo asmenybės šerdis“. Tėvynė yra svarbi kiekvienam žmogui – tai jo gimtasis kraštas, kuriame susiformavo jo vertybės, moralė ir pasaulio suvokimas. Vis dėlto, žmogus gali prarasti tėvynę – tam tikros aplinkybės gali priversti žmogų emigruoti ar bėgti iš šalies. Tokia buvo ir garsios tarpukario poetės Salomėjos Nėries situacija – rašytoja antrojo pasaulinio karo metais kolaboravo su Sovietų Sąjunga bei rašė eilėraščius komizmo temomis, o prasidėjus Nacistinės Vokietijos okupacijai, ji pasitraukė į Rusiją. Deja, rašytoja praleido paskutines savo gyvenimo dienas Rusijoje. Būdama toli nuo tėvynės, rašytoja parašė savo paskutinį eilėraščių rinkinį „Prie didelio kelio“, kuris buvo pakeistas sovietų cenzūros, originalus rinkinio variantas buvo išleistas tik po Nepriklausomybės atkūrimo. Šiame eilėraščių rinkinyje didžiausias dėmesys yra skiriamas tėvynės temai. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama tėvynės tema Salomėjos Nėries poezijoje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Tėvynės tema Salomėjos Nėries poezijoje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai