Už ką atsakingas žmogus?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Už ką atsakingas žmogus?

Trumpas aprašymas:

Lituanistė Aldona Kruševičiūtė yra teigusi: „Asmenybė – tai atsakomybė.“ Lietuvių literatūroje žmogus atsakingas už tėvynę, pasirinkimo laisvę, savo asmenines savybes, veiksmus bei poelgius, žmogiškumo jausmą, vertybines nuostatas. Humanistinė ir egzistencinė psichologija sako, kad kiekvienas esame giliausia prasme atsakingi už save. Žmogus atsakingas ne tik už savo, bet ir už aplinkinių, pasaulio gerovę. Atsakomybė glaudžiai susijusi ir su laisvės koncepcija. Taigi, individo atsakomybės jausmas reiškiasi visose gyvenimo situacijose.

Ilgas aprašymas:

Atsakomybė – tai svarbiausias bruožas, kurį privalo turėti kiekvienas žmogus. Atsakomybės samprata yra susijusi su tam tikra būtinybe ar pareiga atsakyti už savo veiksmus, elgesį, pasirinkimus ar sprendimus. Šių aspektų spektras labai platus. Jis primena apie tai, kad kiekvienas žmogus net ir gyvendamas gana laisvą, nepriklausomą gyvenimą, privalo atsakyti už viską, kas yra susiję su juo. Juk savaime suprantama, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį ir šis atoveiksmis šiuo atveju yra atsakomybė. Būtent atsakomybės pajauta kiekvieno žmogaus gyvenime turi būti ir dažniausiai yra natūralus jausmas, kylantis iš paties žmogaus. Tai taip pat sykiu yra susiję su sąžine. Todėl net ir pats baisiausias elgesys, net ir pats baisiausias pasirinkimas skatina jausti atsakomybę. Tokių veiksnių, už kuriuos žmogus būtų atsakingas, yra labai daug. Kiekvienas jų individualus, priklausantis nuo atitinkamos situacijos. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis literatūrine patirtimi, argumentuotai bei išsamiai atsakoma į klausimą, už ką yra atsakingas žmogus, kodėl jis turi būti atsakingu bei kokios reikšmės tai turi gyvenime.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Už ką atsakingas žmogus?
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai