Vidinių žmogaus išgyvenimų vaizdavimas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Vidinės žmonių dramos vaizdavimas lietuvių literatūroje. Kas stipresnis – žmogaus dvasia ar istorija?

Trumpas aprašymas:

Vidinių žmogaus išgyvenimų vaizdavimas lietuvių literatūroje parodė dvasinių prieštaravimų, sukrėtimų, konfliktų priežastis, kurios remiasi atgailos, savigraužos, jautrumo, sielvarto, žiaurios ir negailestingos aplinkos, elgesio motyvais, turinčiais labai didelės įtakos individo ramybei ir gyvybės išsaugojimui. Lietuvių literatūros rašytojai taip pat vaizdavo žiaurumą, kuris gali bandyti sunaikinti žmogiškumą. Taigi, lietuvių literatūros rašytojai, aprašantys žmogaus vidinius išgyvenimus, stengėsi atskleisti vertybes, siekius, problemas ir žmogiškąsias peripetijas.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas žmogus gyvenime jau nuo pat vaikystės neretai susiduria su gana sudėtingais gyvenimo atvejais, kada reikalingas objektyvus mąstymas ir pasiryžimas įveikti iššūkį, su kuriuo buvo susidurta. Tačiau nepaisant viso to nesibaigiančio iššūkių atsiradimo žmogaus gyvenime, svarbiau yra tai, jog iššūkiai, sudėtingos gyvenimo situacijos ir kitos patirtys bet kokiu atveju tiesiogiai veikia žmogaus vidų. Žmogus itin dažnai susiduria su vidiniais išgyvenimais. Šie vidiniai išgyvenimai yra tarsi tam tikras ženklas apie žmogaus gyvenimo sudėtingumą, požiūrį į vykstančius įvairius veiksnius gyvenime. Tai tarsi žmogaus gyvenimo sudėtingumo atspindys. Todėl vidiniai išgyvenimai tiesiogiai veikia ir žmogaus sveikatą bei gyvenimo būdą, o apie tai kalbėti yra išties reikalinga ir netgi būtina. Būtent todėl apie vidinius žmogaus išgyvenimus bei tai, kas būdinga tiems vidiniams žmogaus išgyvenimams, labai dažnai yra rašoma ir lietuvių literatūros kūriniuose. Lietuvių literatūroje pasakojamos situacijos, nusakančios tai, kas veikia žmogaus vidų ir gyvenimą bei tai, kokie tie vidiniai žmogaus išgyvenimai būna. Taigi remiantis literatūriniais kūriniais, šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariami šie veiksniai.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Vidinių žmogaus išgyvenimų vaizdavimas lietuvių literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai