Žmogaus ir gamtos ryšys praeityje ir šiandien lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Gamtos ir žmogaus ryšys. Apie žmogaus ir gamtos ryšį literatūroje rašoma nuo seniausių laikų. Lietuvis vaizduojamas kaip miškų, girių vaikas, labai susijęs su agrarine kultūra. 

Ilgas aprašymas:

Tradiciškai – žmogus – tai unikalus gyvas organizmas, turintis jausmus ir gebantis protauti. Tai ypatingas individas, kuris turi didelį pranašumą tarp kitų gyvybės rūšių. Žmogus yra kilęs iš gamtos. Todėl gamta – labai svarbus žmogaus gyvenimo objektas. Gamta – tai aplinka, kurioje gyvename. Tai miškai, pievos ir visa kita augmenija. Žmogaus kilmė iš gamtos yra labai svarbus biologinis akcentas žmogaus, kaip svarbios gyvybės rūšies suvokime. Tačiau kai kalbame apie gamtos ir žmogaus nedalomą ryšį, kuriame paprastai tiek gamta yra priklausoma nuo žmogaus, tiek žmogus nuo gamtos, įdomu apžvelgti, ar vis tik žmogus ir gamta bei šių dviejų objektų ryšys bėgant laikui kito. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje orientuojamasi į dvi sritis – praeitį bei šiandieną. Tiek praeities, tiek šiandienos gyvenimo aspektais remiantis, detaliai aptariama, koks buvo žmogaus ir gamtos ryšys praeityje bei koks žmogaus ir gamtos ryšys yra dabar. Ši skirtingų laikotarpių analizė žmogaus ir gamtos santykio požiūriu, atliekama remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Žmogaus ir gamtos ryšys praeityje ir šiandien lietuvių literatūroje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai