Žmogaus ir Tėvynės tema literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Žmogus ir tėvynė lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

XIX a. literatūros kritikas Visarionas Belinskis yra pasakęs, jog kas yra svetimas savo tėvynei, tas svetimas ir žmonijai. Tokia mintis išties pabrėžia žmogaus ir tėvynės artumą. Per šį artumą išreiškiama ir žmogaus meilė tėvynei, kuri yra labai didelė, tarsi apimanti viską. Žmogus ir tėvynė yra tarsi neišskiriamas vienis. Literatūroje tokia sąjunga taip pat svarbi. Taigi šioje kalboje arguementuotai aptariama, kaip literatūroje vaizduojama žmogaus ir tėvynės tema.

Ilgas aprašymas:

Žmogus – tai atskiras individas, kuris gyvenime tik gimdamas jau įgauna nemenkas perspektyvas. Jis ne tik įgauna įgimtas savybes, padėsiančias tolimesniame gyvenimo kelyje, tačiau sykiu taip pat įgauna savo šeimą, tėvynę ir visus kitus žmogui svarbius tautinio identiteto ženklus, pagal kuriuos galima identifikuoti žmogų. Tad būtent tas reikšmingas žmogaus ir tėvynės ryšys vėliau plėtojasi arba teigiama, arba neigiama linkme. Bet kokiu atveju tai sukuria ryšį, kuris vertas atskiro paminėjimo. Būtent tai įprasmina literatūriniais kūriniai. Literatūroje labai dažnai kalbama apie žmogų ir tėvynę. Šie du aspektai pasirodo per išsamią istorinių įvykių pateiktį. Ji dažnai būna susijusi su įvairiais karais, okupacijomis ar kitais istoriniais momentais. Bet bet kokiu atveju, tuose istoriniuose momentuose, kaip niekada gerai atsiskleidžia žmogaus ir tėvynės tema, leidžianti geriau suvokti, ką žmogui reiškia tėvynė, kodėl tėvynei yra reikalingi žmonės bei kokią didelę ir stiprią galią kuria žmogaus ir tėvynės bendrystė, šiltų jausmų tėvynei jautimas bei iš jų įgaunama stiprybė didžiausiose gyvenimo negandose, kada žmogus privalo ginti tėvynę ir dirbti jos labui daug stipriau nei bet kada.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Žmogaus ir Tėvynės tema literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai