Žmogaus ir Tėvynės tema literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Žmogus ir tėvynė lietuvių literatūroje. Trumpas aprašymas: XIX a. literatūros kritikas Visarionas Belinskis yra pasakęs, jog kas yra svetimas savo tėvynei, tas svetimas ir žmonijai. Tokia mintis išties pabrėžia žmogaus ir tėvynės artumą. Per šį artumą išreiškiama ir žmogaus meilė tėvynei, kuri yra labai didelė, tarsi apimanti viską. Žmogus ir tėvynė yra tarsi neišskiriamas vienis. Literatūroje tokia sąjunga taip pat svarbi. Taigi šioje kalboje arguementuotai aptariama, kaip literatūroje vaizduojama žmogaus ir tėvynės tema. Ilgas aprašymas: Žmogus – tai atskiras individas, kuris gyvenime tik gimdamas jau įgauna nemenkas perspektyvas. Jis ne tik įgauna įgimtas savybes, padėsiančias tolimesniame gyvenimo kelyje, tačiau sykiu taip pat įgauna savo šeimą, tėvynę ir visus kitus žmogui svarbius tautinio identiteto ženklus, pagal kuriuos galima identifikuoti žmogų. Tad būtent tas reikšmingas žmogaus ir tėvynės ryšys vėliau plėtojasi arba teigiama, arba neigiama linkme. Bet kokiu atveju tai sukuria ryšį, kuris vertas atskiro paminėjimo. Būtent tai įprasmina literatūriniais kūriniai. Literatūroje labai dažnai kalbama apie žmogų ir tėvynę. Šie du aspektai pasirodo per išsamią istorinių įvykių pateiktį. Ji dažnai būna susijusi su įvairiais karais, okupacijomis ar kitais istoriniais momentais. Bet bet kokiu atveju, tuose istoriniuose momentuose, kaip niekada gerai atsiskleidžia žmogaus ir tėvynės tema, leidžianti geriau suvokti, ką žmogui reiškia tėvynė, kodėl tėvynei yra reikalingi žmonės bei kokią didelę ir stiprią galią kuria žmogaus ir tėvynės bendrystė, šiltų jausmų tėvynei jautimas bei iš jų įgaunama stiprybė didžiausiose gyvenimo negandose, kada žmogus privalo ginti tėvynę ir dirbti jos labui daug stipriau nei bet kada.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Kalbejimotemos.lt“?

  Nesitikėjau gauti per minutę, galvojau, kad užtruks. Tobulas aptarnavimas! 😊
  Martynas, 12 klasė
  Jau kai mokiausi 10 - oje klasėje nenusivyliau jumis. Todėl tikrai pasitikėjau ir 12 klasės kalbėjimui.
  Diana, 12 klasė
  Už tokią kokybę, tai net nėra brangu. Puikiai dirbate. 🙂
  Viltė, 10 klasė
  Reikėjo kalbėjimo, gavau iškart. Viskas super, kalbėjimas išlaikytas aukščiausiu įvertinimu. 👍
  Tautvydas, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!