Gimtoji kalba – svarbiausias tautos turtas.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Gimtoji kalba kiekvienos tautos pamtas.

Trumpas aprašymas:

Gimtoji kalba. Vienas gražiausių savos kalbos apibūdinimų. Lietuvių kalba mums ir yra gimtoji, tad ji yra mūsų pats didžiausias ir svarbiausias turtas. Ji mūsų gyvenimuose yra viskas, net jei dėl to niekad nesusimąstome. Taigi šioje kalboje daug kalbama apie XVI a. kalbininką Mikalojų Daukšą ir jo „Postilę“, kurioje iškyla gimtosios kalbos kaip didžiausio tautos turto aspektas, kurį kalboje ir bandoma argumentuotai aptarti.

Ilgas aprašymas:

Tauta – tai istoriškai susidaręs žmonių junginys, žmonių bendruomenė, turinti esminius savo identiteto ženklus. Tie tautinio identiteto ženklai yra siejami su bendra kilme, žeme, istorija, kultūra bei svarbiausia – bendra kalba. Šie tautinio identiteto ženklai yra svarbiausias ir reikšmingiausias tautos turtas. Ypatingai kalba, kuri yra visko pagrindas. Juk gimtąja kalba tautos žmonės komunikuoja, bendrauja, keičiasi mintimis bei idėjomis. Tai skatina tautos bendrumą, augimą ir tobulėjimą, reikalingą kiekvienai tautai. Jeigu nebūtų gimtosios kalbos, vyrautų nesusikalbėjimas, tarpusavio nesupratimas. Tauta pradėtų nykti. Kadangi gimtoji kalba yra svarbiausias tautos turtas, labai svarbu tą tautos turtą – gimtąją kalbą – saugoti ir puoselėti, ginti nuo įvairiausių opozicijų, besistengiančių gimtąją tautos kalbą sunaikinti ar kitaip iškraipyti. Todėl šiame kalbėjime, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, tekstais bei juose išreiškiamomis mintimis bei idėjomis, argumentuotai pagrindžiama mintis, kad gimtoji kalba – tai svarbiausias žmogaus turtas bei sykiu pasakojama, kodėl gimtoji kalba yra identifikuojama ir prilyginama svarbiausiam tautos turtui.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Gimtoji kalba – svarbiausias tautos turtas.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai