Išminties ir meilės prasmė Sofoklio dramoje „Antigonė“.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Išmintis ir meilė – tai dvi svarbiausios ir reikšmingiausios žmogaus gyvenimo vertybės. Jos padeda žmogui gyventi. Tačiau šios vertybės taip pat gali niveliuotis tarpusavyje, kuriant tam tikrą išminties ir meilės prasmę gyvenime. Tad apie tą išminties ir meilės prasmę kalbama šioje kalboje, žvelgiant būtent į garsaus tragiko Sofoklio dramą, pavadinimu „Antigonė“.

Ilgas aprašymas:

Išmintis ir meilė – tai tikriausiai du labiausiai žmonių rasę reprezentuojantys aspektai. Išmintis – tai patirties ir supratimo apie esminius gyvenimo dalykus turėjimas, gebėjimas mąstyti ir tą mąstymą pritaikyti įvairiose situacijose. Tad kiekvienas turi bent menką dalelę išminties, žvelgiant iš asmeninės perspektyvos. Na, o meilė – tai gebėjimas jausti šiltus jausmus kitam, kad ir kokie jie bebūtų – meilė tėvynei, meilė šeimai, meilė artimam žmogui ar kt. Kiekvienas žmogus tą turi ir jeigu yra doras, nuoširdus, šiais aspektais gyvenime naudojasi. Tačiau žvelgiant į išmintį ir meilę, kaip atskirus, žmogaus gyvenime reikšmingus aspektus, juos galima nagrinėti ir iš Antikos literatūros perspektyvos. Šiuo atveju, nagrinėti išminties ir meilės prasmei, šiame kalbėjimo pavyzdyje renkamasi analizuojant talentingo graikų tragiko, per gyvenimą sukūrusio per 120 kūrinių, Sofoklio garsiausią veikalą, pavadinimu „Antigonė“. Tragedijoje „Antigonė“ yra pasakojama apie drąsios ir ryžtingos moters vardu Antigonė veiksmus, stengiantis apginti žuvusio brolio garbę prieš Tėbų karalių Kreontą. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, Antigonės istorija gali leisti geriau suvokti, kokia yra išminties bei meilės prasmė ir reikšmė graikų mitologijos atžvilgiu.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Išminties ir meilės prasmė Sofoklio dramoje „Antigonė“.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai