Menininko paveikslas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Menininko likimas lietuvių literatūroje. Istorinės patirties įtaka menininkams.

Trumpas aprašymas:

Vienas žymiausių visų laikų vokiečių kilmės klasikinės muzikos kompozitorių Liudvigas van Bethovenas yra pasakęs, jog tikras menininkas, labiau už viską mėgstantis meną, niekada nepasitenkina savimi ir stengiasi eiti vis toliau. Menininkai svarbūs pasauliui dėl įvairiausių aspektų, todėl šioje kalboje, remiantis žinomiausiais lietuvių literatūros kūriniais aptariami menininkai, jų reikšmė gyvenime ir apskritai nagrinėjami jų pačių paveikslai.

Ilgas aprašymas:

Menininkas paprasčiausiais žodžiais – tai kūrėjas. Tačiau žvelgiant kiek giliau, menininkas gali būti ir tas žmogus, kuris užsiima kūrybine, menine veikla, joje bandydamas išreikšti save ir savo patirtis, savo požiūrį, visuomenėje vykstančias situacijas bei įvykius. Menininkas visada į gyvenimą žvelgia objektyviai ir dažniausiai įžvelgia tai, ko nesugeba įžvelgti kiti žmonės. Tikriausiai tuo ir skiriasi menininkai nuo įprastų žmonių, dirbančių kiek kitokio pobūdžio darbus. Bet kokiu atveju – menininkai – tai pasauliui itin reikšmingi žmonės. Juk menininkais galime vadinti rašytojus, dailininkus, kompozitorius ir kitus, kurių darbai džiugina kitus, tuos darbus stebinčiuosius, žmones. Tačiau kas slypi už menininkų kuriamų darbų, turinčių itin didelės reikšmės visuomenės augimui ir tobulėjimui? Kokie yra menininkai bei koks dažniausiai būna jų gyvenimas? Vyrauja daug skirtingų nuomonių. Vieni menininkus tapatina su aukščiausia visuomenės grandimi, kol kiti menininkus vadina pačiais blogiausiais vardais. Kadangi neverta nukrypti subjektyvia linkme, šiame kalbėjimo pavyzdyje analizuojama kaip būtent lietuvių literatūros kūriniuose yra atvaizduojamas menininko paveikslas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Menininko paveikslas lietuvių literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai