Metamorfozės prasmė lietuvių ir graikų mitologijoje: „Eglė žalčių karalienė“ ir „Narcizas“.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Aprašymas:

Metamorfozė dažniausiai yra suvokiama, kaip vienos formos kitimas į kitą, ko nors pasikeitimas. Ši tradicinė sąvokos „metamorfozė“ reikšmė yra tradicinė. Tačiau žvelgiant į metamorfozės procesą, galima pamatyti, kad metamorfozių būna pačių įvairiausių. Metamorfozėms vykti gali daryti įtaką patys įvairiausi veiksniai. Taigi metamorfozę galima įžvelgti tiek kaip fizinį procesą, tiek kaip psichologinį procesą. Kartais šių metamorfozės procesų prasmė yra mišri. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje žvelgiant į metamorfozės proceso prasmes, orientuojamasi į lietuvių ir graikų mitologijos pavyzdžius. Metamorfozės procesams lietuvių mitologijos atveju yra renkamasi analizuoti pasakojimą „Eglė žalčių karalienė“ – autentišką, bet tragišką meilės istoriją tarp jaunos merginos vardu Eglė ir žalčio, vardu Žilvinas. Na, o graikų mitologijos atveju, nagrinėti metamorfozės proceso prasmei, renkamasi analizuoti mitologinį tekstą apie Narcizą – save įsimylėjusį jaunuolį, kuris susižavėjęs savimi, atstumdamas visas deives, kurioms patinka bei visą laiką stebėdamas tik save – numiršta. Tad šiais mitologiniais kūriniais remiantis, kalbėjimo pavyzdyje analizuojama, kokie metamorfozės procesai ir jų prasmės iškyla kūrinyje bei kuo jos yra svarbios.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Metamorfozės prasmė lietuvių ir graikų mitologijoje: „Eglė žalčių karalienė“ ir „Narcizas“.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai